FANDOM


Szablon:Belgijska Rodzina Królewska Eléonore Fabiola Victoria Anne Marie (ur. 16 kwietnia 2008 w Anderlechcie) – czwarte dziecko, a druga córka belgijskiego następcy tronu, księcia Filipa i jego żony, księżnej Matyldy.

Księżniczka urodziła się kilka minut przed godziną 5:00 rano w szpitalu Erasmus w Brukseli, w środę 16 kwietnia 2008 roku. Księżniczka ma jedną siostrę, Elżbietę, starszą o 7 lat i dwóch braci: Gabriela i Emanuela, starszych odpowiednio o 5 i 3 lata. Księżniczka jest już dwunastym wnuczęciem króla Alberta II i królowej Paoli, a szóstym płci żeńskiej.

Podobnie jak jej rodzeństwo została ochrzczona w kaplicy zamku Ciergnon w Houyet, w belgisjkich Ardenach, przez Godfried Danneelsa, arcybiskupa Mechelen-Brussels. Jej rodzicami chrzestnymi była księżniczka Wiktoria Szwedzka, księżna Claire Belgijska i hrabia Sébastien von Westphalen zu Fürstenberg. Jest piąta w kolejce do tronu Belgii, zaraz za bratem Emanuelem, a przed ciotką Astrid.cs:Eléonore Belgická en:Princess Eléonore of Belgium es:Leonor de Bélgica hu:Eleonóra belga hercegnő nl:Eléonore van België